Jak si vybrat smaltované nádobí ?

04.05.2017
Jak si vybrat smaltované nádobí ?
Nevíte si rady s výběrem vhodných hrnců či rendlíků?
Přečtěte si náš článek a vyberte si to nejlepší nádobí pro Vaši domácnost.

Smaltované nádobí

Největším výrobcem v České Republice je českobudějovická firma BELIS. Je na trhu již od roku 1997 a už od začátku disponovala vysokou kvalitou. Ovšem tradice výroby smaltovaného nádobí v Českých Budějovicích je datována už více ne 120 let. BELIS je výrobcem smaltovaného nádobí, které je jako takové v mnoha ohledech jednou z nejlepších variant při hledání těch správných hrnců či rendlíků.

Smaltované nádobí najdete skoro v každé domácnosti – ať už staré hrnce na chalupě, nebo snad kelímky, co si s sebou děti vozí na tábory. A už jen to, že se takové nádobí vyskytuje doma u každého z nás a i po tak dlouhé době ho používáme, naznačuje, jak vysoce kvalitní materiál smalt je.

 

  • Kvalita

Smaltované nádobí je známé svou odolností vůči poškrábání, vysokým teplotám a opotřebování. Takové hrnce dokáží přežít doslova věčnost. Smalt je naprosto hygienicky nezávadný a disponuje nepřilnavým povrchem, který vaření usnadňuje.

Dále ho můžete používat pro jakoukoliv přípravu jídla, jeho škála využití je nesmírně pestrá. Zároveň si nemusíte dělat starosti s tím, jestli lze hrnec použít na Vašem sporáku, jelikož smaltované nádobí lze používat na kamnech, ale třeba i na indukčních deskách.

 

  • Cena

Dalším důležitým faktorem je samozřejmě cena. Ale ohledně té si starosti dělat nemusíte. Smaltované nádobí je totiž poměrně levné a lze tak jen těžko hledat nádobí, které má lepší poměr cena/výkon.

 

  • Design

Smaltované nádobí však nevyčnívá z řady pouze svými kvalitami a příznivou cenou. Je i jednoduše hezčí, než klasické stříbrno-šedivé hrnce. Vyrábí se hned v několika provedeních, velmi oblíbené jsou například nostalgické vzory. A uznejte sami – je mnohem příjemnější nabírat na stole z pěkného a barvami hýřícího se hrnce.

 

 

 

 

Smaltované hrnce, hrnky

Kategorie článků

Odběr novinek