info@fandora.cz        +420 730 731 585 (po–pá 7:30–15:30)        Doprava a platba        Kontakty

Jak vybrat opravdu praktický botník?

17.11.2022
Jak vybrat opravdu praktický botník?
Uložení bot v domácnosti může být opravdovým oříškem, obzvlášť pokud vaše rodina čítá více než dva členy. Tato situace však má řešení – vyberte si botník, který pojme co největší množství bot, aniž by zbytečně ubíral na prostoru, a ideálně nabízí i další funkce.

Nešetřete na kvalitě

Než se pustíte do výběru botníku, srovnejte si priority: potřebujete do něj dostat opravdu všechny boty, nebo máte prostor ukládat sezónní boty do šatny, skříní nebo botníku umístěného jinde v domě? Zejména pokud vlastníte hodně párů bot, je žádoucí uložit do chodby nebo zádveří jen ty, které momentálně nosíte, aby nebylo třeba pořizovat zbytečně velký botník ubírající cenné místo.

Ujasněte si také, zda chcete botník otevřený, uzavřený nebo kombinaci obojího. Zavřená varianta vypadá lépe, zejména pokud je v ní uložené velké množství bot, otevřené botníky zase zajišťují jednodušší přístup k botám a cirkulaci vzduchu zamezující vzniku zápachu nebo plísní, která může vzniknout v případě, kdy zavřete nedostatečně vyschlé boty do uzavřené zásuvky bez přístupu vzduchu na delší dobu.

Kromě designu a uspořádání je třeba zvolit i kvalitní materiál, díky kterému vám tento kus nábytku bude sloužit dlouhou dobu, ať už si vyberete masivní dřevo, lehkou dřevotřísku nebo vzdušný otevřený botník v kombinaci dřeva a kovu.


Zaměřte se na chytrá řešení

Pokud nejsou vstupní prostory vašeho domu či bytu zrovna velkorysé, jistě oceníte botníky, které zároveň slouží i jako lavice. Nemusíte tak pořizovat dva různé kusy nábytku a pod lavici uložíte podstatně více párů bot, než kdybyste je jen rovnali do jedné řady vedle sebe. Skvělou vychytávkou je úložná lavice: po zvednutí sedáku získáte mělký prostor, do kterého snadno ukryjete lžíci na boty, šálu, rukavice i čepici, případně přezůvky pro hosty.

Potřebujete uložit všechny boty na jednom místě? Pak je pro vás nejvhodnější vysoký, vyklápěcí botník o malé hloubce, který příliš nezasahuje do prostoru, takže může dosahovat až do výšky, po kterou se umí natáhnout nejvyšší člen rodiny, aniž by příliš narušoval celkový dojem z místnosti nebo ji neadekvátně zmenšoval.

V každém případě je nutností kvalitní odvětrávání, přehledné členění a snadná údržba materiálu. Dělení na jednotlivé přihrádky ubírá prostor, ale působí jednotněji a lépe se tak v obuvi orientuje.


Doprava zdarma

Platí pro všechny objednávky
nad 1500 Kč a na vybrané produkty

Blesková expedice

Zboží, které máme skladem expedujeme do 24 hodin

Odběrná místa

Pohodlné vyzvednutí v síti odběrných míst po celé ČR

Potřebujete poradit?

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat - Kontakty