info@fandora.cz        +420 730 731 585 (po–pá 7:30–15:30)        Doprava a platba        Kontakty

Jak vybrat zahradní nábytek?

01.12.2022 Kristýna Daníčková
Jak vybrat zahradní nábytek?
Potřebujete pomoci s výběrem zahradního nábytku? Neváhejte si přečíst náš článek a vyberte si z našeho kvalitního nábytku.

Vybíráme zahradní nábytek

Když si vybíráte zahradní nábytek, neměli byste myslet jen na to, kolik peněz jste do něj ochotni investovat, ale třeba i na to, jestli chcete věnovat svůj čas do pravidelné údržby, kde bude Váš zahradní nábytek umístěn a konečně pro kolik lidí je určen.

Tady je pár základních rad, které vám ulehčí rozhodování…

Kde bude nábytek stát?

Jestli postavíte nábytek přímo do trávy, štěrku nebo drobných kamínků, určitě se chcete vyhnout úzkým nohám, které by se bořily, a naopak dáte přednost něčemu stabilnějšímu. A pokud bude nábytek stát na dřevěné podestě myslete na to, že těžký kovový nábytek by mohl dřevo rychle poškrábat.

Bude na něj pršet?

To, jakým podmínkám bude nábytek vystaven, by mělo ovlivnit volbu materiálu. Pokud bude pod pergolou, nebo nějakým jiným zastřešením je všechno v pořádku, ale pokud bude stát venku celoročně a bude na něj pršet, je asi lepší se vyhnout jak dřevu tak kovu, které by se tak rychle ničili. A nebo alespoň investovat do kvalitních nátěrů, které kov ochrání před rezem a dřevo před hnilobou. Budete-li mít nábytek venku celoročně a nebude-li ničím chráněn, je vhodné ho alespoň na zimu zakrýt plachtou, která ho uchrání před tím nejhorším počasím.

Budete nábytek často přemisťovat?

Ať už ho schovávat na noc, nebo jen stěhovat po zahradě? V tom případě se ujistěte, že nábytek nebude moc těžký a masivní, abyste ho vůbec unesli. Dále je vhodné zvolit takový nábytek, který se dá snad složit a nebo alespoň stohovat. V kůlně či ve sklepě pak zabere méně místa a bude se s ním snáze manipulovat.

Kdo ho bude používat?

Hledáte pohodlné křeslo pro sebe nebo venkovní stůl i židle pro celou rodinu? Zbytečně moc nábytku může překážet a malá lavička zase bude nepohodlná.

A konečně jaké jsou možnosti?

Plastový nábytek – většinou snadno manipulovatelný, bezúdržbový a za příznivé ceny
Umělý ratan – bezúdržbový, vyniká dlouhou životností a i když působí robustně, snadno se s ním manipuluje. Je vnímán jako velmi pohodlný.
Kovový nábytek – dobře odolá povětrnostním vlivům, vyniká pevností a stabilitou
Dřevěný nábytek – jde o přírodní materiál, který je třeba udržovat. Je nutné dobře rozmyslet z jakého dřeva je nábytek vyroben. Čím tvrdší dřevo (týk, akát), tím vyšší cena. Nábytek z měkčího dřeva (smrk, borovice) vyžaduje častější ošetření třeba týkovým olejem, ale pokud bude chráněn, splní Vaše požadavky.

Teď již víte vše nutné a je čas si vybrat ten správný nábytek pro Vás…             

 

 

Doprava zdarma

Platí pro všechny objednávky
nad 1500 Kč a na vybrané produkty

Blesková expedice

Zboží, které máme skladem expedujeme do 24 hodin

Odběrná místa

Pohodlné vyzvednutí v síti odběrných míst po celé ČR

Potřebujete poradit?

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat - Kontakty