info@fandora.cz        +420 730 731 585 (po–pá 7:30–15:30)        Doprava a platba        Kontakty

Na co myslet při zařizování dětského pokoje

17.11.2022
Na co myslet při zařizování dětského pokoje
Zařizujete dětský pokoj, ale z nabídky na trhu vám jde hlava kolem? Není se čemu divit, parametrů, které je třeba zohlednit, je celá řada. Na prvním místě je přirozeně bezpečnost, která začíná výběrem materiálu a končí samotným provedením dětského nábytku.

Podpořte děti v organizaci i kreativitě

Nechte své děti rozvíjet přirozenou zvídavost a objevovat nové věci a vytvořte jim místo, kde mohou popustit uzdu fantazii a zároveň trénovat své dovednosti. Oživte jim pokoj veselými barvami a důmyslnými detaily. Klíčem k úspěchu je chytré skloubení hravosti s funkčností.

Aby se z dětského pokoje nestala nepropustná houšť přeplněná hračkami, je zapotřebí ho chytře vybavit tak, abyste dítě od začátku nenásilně vedli k tomu, aby si hračky uklízelo na místo. K tomu vám můžou pomoci různobarevné úložné regály s látkovými i pevnými boxy na plyšáky, knihy, hry, výtvarné potřeby a další nezbytnosti.

Pokoj pro předškoláka nebo školáka?

Vkus i potřeby dítěte se postupem času přirozeně mění. Předškolákům v pokojíčku stačí ke štěstí málo, starším dětem se ale s nástupem do školy dětský pokojíček promění z herny na malou pracovnu. Je tedy třeba jim pořídit vhodný psací stůl, židli a nadčasové úložné prostory buď v zářivých či neutrálních tónech, aby je mohli využívat i poté, kdy už ze svých dětských let vyrostou.

V každém případě by vás měl zajímat bezpečnostní aspekt zvoleného nábytku – volit byste měli kousky pouze od ověřených výrobců, které splňují veškeré normy a jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Zohledněte přirozeně také samotné provedení, zda se nábytek dětem pohodlně používá, všude dosáhnou a hrany jsou dostatečně zaoblené.

Dětský nábytek a co by měl splňovat

Kromě bezpečnostní stránky by měl dětský nábytek splňovat ještě řadu dalších parametrů. Nábytek by neměl jen dobře vypadat, ale měl by být také funkční, praktický a pohodlný. Samozřejmostí je dostatek úložných prostorů, ať už ve formě úložných regálů nebo třeba praktické lavice se sedákem a úložnými boxy, která může částečně nahradit židli.

Pokud se v pokoji nachází skříňky, knihovničky a poličky, je třeba zajistit jejich stabilní připevnění ke stěně, aby nehrozilo, že na sebe dítě nábytek převrhne. Velmi praktické je pak zpomalené zavírání dvířek a šuplíků, které eliminuje riziko přiskřípnutí prstů.

Stran materiálu je vhodné, pokud je nábytek vyroben ze dřeva, případně z dřevovláknitých desek s FSC certifikací. Úchytky by měly být buď látkové, nebo ve formě tzv. zadlabacích otvorů. Čemu byste se naopak měli zcela vyvarovat, jsou police a vitríny ze skla.

Ať už se rozhodnete vyvést dětský pokoj v jakýchkoliv barvách či stylu, důležité je hledět především na bezpečnost, praktičnost a funkčnost jednotlivých kusů nábytku, aby se dítě v pokoji cítilo komfortně a bezpečně.


Doprava zdarma

Platí pro všechny objednávky
nad 1500 Kč a na vybrané produkty

Blesková expedice

Zboží, které máme skladem expedujeme do 24 hodin

Odběrná místa

Pohodlné vyzvednutí v síti odběrných míst po celé ČR

Potřebujete poradit?

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat - Kontakty